Porodní sál

Porodní sál představuje srdce perinatologického centra FN Ostrava. Tvoří jej 6 samostatných porodních pokojů a operační sál, na kterém se provádí císařské řezy. Všechny porodní pokoje jsou koncipovány tak, aby kladly maximální důraz na intimitu prostředí při zachování maximálních bezpečnostních standardů.

Každý porodní pokoj je vybaven vlastním sociálním zařízením, polohovacím porodním lůžkem, relaxačními pomůckami, ale také centrálním monitoringem ozev miminka. Čtyři porodní pokoje dokonce disponují bezdrátovým monitoringem ozev miminka. Pro ženy, které mají zájem o porod do vody, máme k dispozici jeden porodní pokoj vybavený moderní porodní vanou.

Kontakt

Nonstop

Jak to u nás vypadá?

Jak to u nás probíhá?

Porodní sál je zařízen s důrazem na bezpečí rodičky a dítěte po celou dobu jejich pobytu na porodním sále. K dispozici jsou prostorné porodní pokoje s vlastním sociálním zařízením, polohovacím porodním lůžkem a dětským vyhřívaným lůžkem s možností monitorace vitálních funkcí novorozence. Tento pokoj rodička a její doprovod využijí v aktivní fázi porodu a následujících dvou hodinách po narození miminka.


Na porodním pokoji můžete využít gymnastické míče, masážní pomůcky, křesla, aroma-lampy, tvarovací vaky, žíněnku a po domluvě porodní stoličku a vaginální bylinnou napářku.

To vše Vám umožňuje strávit první dobu porodní v optimální poloze s využitím relaxace a správného dýchání. Přijdete-li s připraveným porodním plánem, bude naší snahou jej maximálně respektovat.


Je pro nás důležité, abyste se u nás cítila dobře.

Přítomnost otce u porodu

Doprovázet u porodu Vás může nejen Váš partner, ale i kamarádka, maminka, dula či jiná Vám blízká osoba. Přítomnost první doprovázející osoby je zdarma, přítomnost každé další osoby uhradíte dle aktuálního ceníku.

Přítomnost doprovodu na operačním sále při císařském řezu je zpoplatněna.

Bonding

Více o tomto tématu se dozvíte v záložce Po porodu – Bonding.

Individuální přístup ke každé rodičce

Pokud máte sepsán porodní plán, rádi ho s Vámi probereme již při check-inu, popř.při přijetí na porodní sál.

Porodní asistentky

Náš tým porodních asistentek je plně připraven Vás doprovodit na cestě porodem. V případě potřeby Vám rády poradí s možností polohování při porodu či metodou tlumení bolesti. V případě fyziologického těhotenství a nekomplikovaného, termínového porodu mají plné kompetence vést porod zcela samostatně.

Bezplatná epidurální analgezie

Všechny metody tlumení porodní bolesti, tedy i rajský plyn a epidurální analgezie jsou u nás ženám k dispozici zcela bezplatně.

Odběr pupečníkové krve

Naše porodnice spolupracuje se společnostmi CordBlood a Národním centrem pupečníkové krve. V případě zájmu je nutné mít odběr domluvený již před samotným nástupem do porodnice. Více informací Vám rádi poskytneme při check-inu nebo v případě zájmu kontaktujte staniční sestru porodního sálu emailem: kamila.bulawova@fno.cz

Možnost ambulantního porodu

V případě nekomplikovaného spontánního porodu může žena i s miminkem opustit porodnici bezprostředně po porodu. Nutné je zajištění navazující péče o novorozence pediatrem a domluva kontroly u registrujícího gynekologa.

Pokud byste měla o ambulantní porod zájem, je vhodné si domluvit předem schůzku s vedoucím porodního sálu Dr.Špačkem (richard.spacek@fno.cz), popř. staniční sestrou Kamilou Bulawovou (kamila.bulawova@fno.cz)

Nejčastější dotazy