Ambulance pro rizikovou graviditu

V ambulanci centralizujeme a pečujeme o ženy, u nichž jsou přítomny tzv. „rizikové faktory“, je zatížena osobní anamnéza nebo těhotenství neprobíhá fyziologicky. Jeden ambulantní den máme také vyhrazený pro vícečetná těhotenství.

Mezi rizikové faktory patří cukrovka nebo jiné choroby endokrinního systému, vysoký tlak, poruchy ledvin a jater, choroby srdce a oběhového systému, neurologické postižení včetně epilepsie, poruchy mechanismu srážení krve, přítomnosti protilátek v krvi matky aj.

Těhotným ženám se věnují speciálně vyškolení lékaři GPK s vysokou erudicí a v případě potřeby spolupracujeme s jinými lékařskými odbornostmi v rámci FNO. Samozřejmostí je kvalitní přístrojová technika. Centralizace pacientek v této ambulanci tak zvyšuje kvalitu péče o těhotenství a snižuje míru rizika vzniku patologie včetně možného poškození zdraví matky či plodu.

Zajišťuje konziliární a poradenskou činnost nejen pro registrující gynekology, ale i pro lůžková oddělení zdravotnických zařízení Severní Moravy a Slezska.

Do ambulance pro rizikovou a patologickou graviditu přichází těhotná žena po předchozím objednání s doporučením svého gynekologa. Akutní stavy objednání nevyžadují.

V případě, kdy není možné ambulantní sledování těhotné ženy, je zajištěna návazná péče na lůžkovém oddělení pro rizikovou a patologickou graviditu naší kliniky.

Kontakt pro objednání

Recepce