Oddělení šestinedělí

Šestinedělí pro nás není jen oddělením, kam směřují maminky v prvních dnech po porodu, ale také krásným a zároveň velmi náročným obdobím v životě ženy.

Přichází únava z porodu, hormonální změny, rozbíhá se laktace, učíte se pečovat o Vaše čerstvě narození miminko. A protože víme, že to ne vždy jde úplně samo, snažíme se Vás prvními dny co nejlaskavěji provést, pomoci, podpořit Vás v kojení, péči o novorozence, ale také v péči o sebe, na kterou ženy mnohdy zapomínají.

Pro regeneraci organismu po porodu využíváme sílu šicích bylinek a šátkování.

Na oddělení šestinedělí se nachází čtyři nadstandardní pokoje a dále deset dvoulůžkových pokojů s vlastním sociálním zařízením. Každá postýlka novorozence je vybavena monitorem dechu. Za poplatek (uvedeno v ceníku) je možný i trvalý pobyt Vašeho doprovodu.

Kontakt

Návštěvní hodiny

denně 15:00 – 18:00

Šicí bylinky

Přestože jsme klinické pracoviště, které v praxi používá nejmodernější postupy, nezapomínáme také na metody tradiční a přírodní medicíny, o kterých víme, že mohou být někdy velmi prospěšné.

„Šicí bylinky“ představují velmi účinnou terapii pro ženy, u kterých došlo během porodu k poranění hráze. Jejich použití je vhodné nejen u poranění většího rozsahu, ale i u poranění menších. Jedná se o velmi jemně rozemletou směs bylin (kořen kostivalu, list jitrocele, rozmarýnu) a zeleného jílu, která se používá pro přirozenou podporu hojení porodního poranění.

Použítí: bylinná směs se nasype (jedna čajová lžička) vždy na čistou vložku, alespoň po dobu 14 dní po porodu. Může se ale používat po celou dobu šestinedělí.

Směs připravuje naše nemocniční lékárna za dodržení nejpřísnějších hygienických podmínek a v případě zájmu je k zakoupení u sestřiček.

Šátkování

Šátek využíváme nejen v průběhu těhotenství, při porodu, ale také v šestinedělí. Jedná se užší variantu Reboza, je ušitý ze 100%bavlny a k zakoupení je také u sestřiček.

Po porodu šátek využíváme k zavinování dělohy a úlevě bolesti zad a při péči o jizvu.

Strava

Ženy po porodu mají vyšší energetickou potřebu, zejména kojící matky, a proto maminkám na oddělení šestinedělí nabízíme stravu obohacenou o proteiny, minerály a vitamíny.

Mimořádně oblíbené jsou mezi ženami přídavky, kdy nabízíme velký výběr potravin, pečivo, kaše a je také možnost přídavku – med, jogurty, tvaroh, šunka, sýr, máslo, müsli tyčinky apod. Cílem je poskytnou racionální stravu bez nadýmavých potravin. Tato myšlenka vznikla ve spolupráci se známou expertkou na výživu Margit Slimákovou.