Ambulance gynekologické fyzioterapie

Gynekologickou fyzioterapii vnímáme jako nezbytnou součást péče o těhotné ženy. Má své nezastupitelné místo nejen v léčbě, ale i prevenci. Snahou našich fyzioterapeutek je cílené ovlivnění funkce pohybového aparátu s cílem zlepšit, zmírnit nebo zcela odstranit obtíže spojené s těhotenstvím či v poporodním období. Další péči v této ambulanci věnujeme také ženám s gynekologickými a urologickými obtížemi.

Ambulance je určena pro těhotné ženy s přidruženými onemocněními pohybového aparátu, neurologickým onemocněním, ženy po poranění pánve (fraktury, úrazy), ale také ženy s akutními či chronickými bolestmi zad, endometriózou, bolestivou menstruací a chronickou pánevní bolestí.

V rámci poporodní péče se staráme o ženy s rozsáhlejším porodním poraněním, po vaginálních extrakčních operacích (VEX, forceps), ženy po akutním, opakovaném či komplikovaném císařském řezu (vč péče o jizvu), s diastázou břišních svalů a ženy s inkontinencí.

Učíme pracovat s dechem, zaměřujeme se na změny svalového napětí mezi bránicí, břišním svalstvem a svaly pánevního dna. Poskytujeme péči v průběhu celého těhotenství. Samozřejmostí jsou také konzultace za přítomnosti porodníka a fyzioterapeutky při přání ženy spontánního porodu po předchozích císařských řezech (VBAC, VBA2C).

V péči o ženu využíváme tyto techniky: měkké mobilizační techniky, RFT, viscerální manipulace, kineziotaping, cvičení pánevního dna, lymfodrenáže a jiné. Která z těchto technik by pomohla od potíží právě Vám, rozhodne zkušená fyzioterapeutka při vstupním vyšetření.

Kontakt pro objednání

Recepce